Hanba zapěla svou labutí píseň

Hanba zapěla svou labutí píseň

Jak rychle vzplála, tak rychle shořela. Hardcore punková sebranka Hanba, sestávající z členů Pipes and Pints, Lahar či Just for being, vtrhla na scénu s intenzitou sobě vlastní. Se svým (nejen) tematicky silným albem Silou kovadliny překročila práh punkové subkultury a oslovila i ty klubovníky, kteří se jinak podobným žánrovým záležitostem nevěnují, neřkuli přímo vyhýbají.

Nyní, po dvou letech, je však znenadání konec. Přestože ještě v létě vydávala nový materiál a před pár týdny pilně koncertovala na místech, kde by ji očekával málokdo (což mimo jiné svědčí o výše uvedené formuli, že Hanba překročila hranice punkové komunity). Krátký příběh této punkové supergroup končí skrze facebookový status. No regrets and fuck the world.

 

HANBA se dnešním dnem oficiálně rozpadá. Došli jsme do bodu, kdy se naše cesty rozcházejí a tak prostě půjdeme každý dál...

Posted by HANBA on 27. říjen 2015
TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.