Kovadlina začíná tam, kde Hanba skončila. Poslechněte si první EP

Kovadlina Kovadlina Andrea Petrovičová

Hanba je mrtva, ať žije Kovadlina. Ani ne tři měsíce poté, co hardcore punková supergroup zapěla svou labutí píseň, se představuje další čtyřčlenná sebranka významných postav české punkové scény. V Kovadlině se z Hanby objevují Banán a Libor (kytara), doplňují je Regál za bicími a Jirka alias Doktor na basu. Jméno kapely odkazující na název desky Hanby (Silou kovadliny) naznačuje, že Kovadlina bude jako pohrobek pokračovat tam, kde Hanba skončila.

První ep to potvrzuje. Necelých šest minut koncentrované energie a přímočarých, společensko-kritických textů. „Pár akordů, recyklovanejch slov a nápadů, co už jste taky určitě někde slyšeli, ale zahraných a vyřčených tak, jak to cítíme my. I Kovadlinu jednou odvane čas, ale teď je tady a plně připravená rozvibrovat podlahy, květináče a ušní bubínky,“ říkají Banán a spol. Ep přitom věnují Filipovi Fuchsovi, legendě české hardcore punkové scény, která před pár dny zemřela.

Naživo se Kovadlina poprvé představí 15. února na strahovské Sedmičce, pak se vydá na krátké turné do Finska.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.