Hlasování rozhodlo, o účast na Szigetu budou usilovat Vees, Ghost of You a Fresh Out of the Bus

Sziget Festival Sziget Festival

Soutěž o účinkování na letošním ročníku maďarského festivalu Sziget pomalu směřuje do finále. Z přihlášených českých a slovenských kapel vybrala porota třináct, o kterých byla přesvědčena, že by si čas na pódiu zasloužily. V rámci druhého kola z nich potom posluchači Radia 1 a Rádia_FM díky svým hlasům vybrali Ghost of You (za ČR) a Fresh Out of the Bus (za Slovensko). Trojici doplňují ještě budějovičtí Vees, neboť ti v prvním kole od poroty dostali vůbec nejvyšší počet hlasů, a tak postoupili do finále rovnou.

Závěrečný boj o místo v line-upu Szigetu proběhne za měsíc. Všechny tři kapely vystoupí na třech koncertech ve třech městech. Máte-li chuť některou z kapel poslat na výlet k našim skorosousedům, přijďte 4. května do bratislavského KC Dunaj, 5. května do Roxy nebo o den později do Flédy (tam proběhne i vyhlášení výsledků). Každý návštěvník tam bude moci hlasovat pro svého favorita. Hlasy ze všech koncertů se pak sečtou a vítězem bude ten, kdo jich získá nejvíce.

Festival Sziget proběhne v termínu 10. – 17. srpna, mezi slíbená esa patří Robbie Williams, alt-J, Foals, Florence and the Machine, Interpol či Kasabian.

Jednou trefou na Sziget | finálové kolo:

04/05 Bratislava, KC Dunaj

05/05 Praha, Roxy

06/05 Brno, Fléda (+ vyhlášení vítězů)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.