Holly Herndon míří do Prahy. Zahraje na Alternativě a vystoupí na Synapsi Knowledge

Holly Herndon, LGW? 2019 Holly Herndon, LGW? 2019 Libor Galia

Americká producentka pracující s umělou inteligencí v Česku poprvé vystoupí 7. října s oceňovaným albem a audiovizuální show PROTO. Holly Herndon ji představila na prestižních festivalech jako Sónar, CTM, Unsound nebo Le Guess Who?. Koncertu bude předcházet přednáška na Synapsi Knowledge, dvoudenním setkání hudebních tvůrců, které proběhne ve dnech 23.–24. září.

Z důvodu vládních opatření je koncert Holly Herndon spolu s celým programem festivalu Alternativa přeložen na rok 2021. (aktualizace 4. 10. 2020)
Dva dny přednášek, poslechovek, workshopů, inspirací a výzev v hudbě a na hudební scéně slibuje Synapse Knowledge, již tradiční meeting hudebníků a hudebních profesionálů v pražské MeetFactory. Kromě Holly Herndon budou ve smíchovské továrně přednášet, diskutovat a vést workshopy také Mat Dryhurst, Never Sol, Floex, Ventolin, Lenka Dusilová, Brandon Rosenbluth anebo zástupci Bastl Instruments.

Festival Alternativa slibuje hluk, intimitu, chaos i minimalismus. Osmadvacátý ročník, čtyřdenní přehlídka avantgardní a hutné hudby neomezující se na jednu úroveň pohledu, je ve znamení spolupráce, a to nejen na úrovni umělecké, ale i kurátorské. „Své střípky programu dají dohromady multidisciplinární spolek BCAA system, komunita okolo klubu Punctum – Krásovka a etablované promotérské skupiny Heartnoize Promotion a Wrong,” uvádí pořadatelé, kteří festival znovu usadí právě v MeetFactory. Vybrané večery se konají v jiných lokacích, včetně právě koncertu Holly Herndon. Alternativa byla z důvodu podzimní koronavirové situace přesunuta na závěr roku 2021.V mezičase se nabízí reportáž Mezi ambientem, rituálem a experimentální kompozicí z loňského ročníku.

Synapse Knowledge, Praha – MeetFactory, 23.–24. 9. 20
Alternativa meets Heartnoize: Holly Herndon + Isama Zing, Praha – La Fabrika, 7. 10. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.