Hradecký slunovrat potřetí: od folkového tichošlápkovství po nespoutanou elektroniku

Archívný Chlapec Archívný Chlapec Martina Mlčúchová

Zámek Hradec nad Moravicí je jedním z nejkrásnějších zámků u nás. Pyšnit se může nejen svým pohádkovým prostorem, ale také festivalem Hradecký slunovrat, jenž se zde uskuteční na konci června. Třetí ročník láká na interprety tuzemského, ale i zahraničního jména. Celkově bude k vidění a slyšení 41 kapel a písničkářů především nezávislé hudební scény. Půjde pak především o alternativní folk s přesahy do popu, elektronické hudby či world music.

Těšit se můžeme například na Fiordmoss, Květy, Kittchena (i s kapelou), Petra Linharta, Vložte Kočku či česko-slovenské objevy posledních měsíců: AGU, Stinku a Archívného Chlapce. Kompletní seznam intepretů naleznete zde. Festival mimoto nabízí i víc než jen dobrou hudbu. Nebudou chybět autorská čtení, diskuze či workshopy. Na jednom z nich bude možnost poznat kupříkladu výrobu hudebních nástrojů. Celý festival pak začne odhalením instalace sochy významného českého výtvarníka Kurta Gebauera s názvem Sen o létání.

Zámek, na němž pobývali Ludwig van Beethoven, Niccolo Paganini, Rainer Maria Rilke a další, ožije na dva dny současnou převážně alternativní hudbou v pátek 24.6. Jak jinak začít léto, než v přátelském prostředí s hudebním doprovodem pod hvězdami v zámeckém parku?

Hradecký slunovrat, Zámek Hradec nad Moravicí, 24.–25. 6. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.