Archívný Chlapec Archívný Chlapec Martina Mlčúchová

Hradecký slunovrat potřetí: od folkového tichošlápkovství po nespoutanou elektroniku

Zámek Hradec nad Moravicí je jedním z nejkrásnějších zámků u nás. Pyšnit se může nejen svým pohádkovým prostorem, ale také festivalem Hradecký slunovrat, jenž se zde uskuteční na konci června. Třetí ročník láká na interprety tuzemského, ale i zahraničního jména. Celkově bude k vidění a slyšení 41 kapel a písničkářů především nezávislé hudební scény. Půjde pak především o alternativní folk s přesahy do popu, elektronické hudby či world music.

Těšit se můžeme například na Fiordmoss, Květy, Kittchena (i s kapelou), Petra Linharta, Vložte Kočku či česko-slovenské objevy posledních měsíců: AGU, Stinku a Archívného Chlapce. Kompletní seznam intepretů naleznete zde. Festival mimoto nabízí i víc než jen dobrou hudbu. Nebudou chybět autorská čtení, diskuze či workshopy. Na jednom z nich bude možnost poznat kupříkladu výrobu hudebních nástrojů. Celý festival pak začne odhalením instalace sochy významného českého výtvarníka Kurta Gebauera s názvem Sen o létání.

Zámek, na němž pobývali Ludwig van Beethoven, Niccolo Paganini, Rainer Maria Rilke a další, ožije na dva dny současnou převážně alternativní hudbou v pátek 24.6. Jak jinak začít léto, než v přátelském prostředí s hudebním doprovodem pod hvězdami v zámeckém parku?

Hradecký slunovrat, Zámek Hradec nad Moravicí, 24.–25. 6. 16

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.