Křest Lenky Dusilové v Národním divadle slibuje audiovizuální zážitek

Lenka Dusilová a Jakub Aeldryn (Lunchmeat) Lenka Dusilová a Jakub Aeldryn (Lunchmeat) foto: Jiří Princ

Cenami ověnčené album Řeka se dočká audiovizuálního křtu na Nové scéně Národního divadla. Zpěvačku a skladatelku Lenku Dusilovou doprovodí dvanáctičlenný ansámbl, který čítá členy kapely Květy, Aid Kida anebo Moniku Načevu. Koncert proběhne v rámci festivalu Spectaculare v pondělí 20. prosince.

Unikátní událost vzniká ve spolupráci s VJ Aeldrynem ze studia Lunchmeat. Lenka Dusilová slibuje návštěvníkům audiovizuální koncertní lahůdku – promítat se bude na scéně sestávající z 30 m² LED obrazovek. „Nabídka uskutečnit tenhle neobyčejný křest na Nové scéně Národního divadla v rámci mého oblíbeného festivalu Spectaculare mě nadchla k tomu, abych se pokusila naživo více prohloubit prožitek a přiblížit předobrazy hudebních krajin alba Řeka ve velkorysejší hudební a vizuální formě,” říká Dusilová.

Část výtěžku ze vstupného poputuje projektu Monument/um, který upozorňuje na neutěšený stav vybraných památek a pomáhá k jejich oživení. „Kromě Monument/a mě inspirovalo zkoumání rodinných kořenů a zátěží, momentů, které nejsou dohledatelné. Domněnkami a fantaziemi jsem se s nimi na desce popasovala a z Řeky se tak stala poklona minulosti,“ dodává Dusilová.
 

Festival Spectaculare: Lenka Dusilová & Řeka ansámbl, Praha – Nová scéna Národního divadla, 20. 12. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.