Hradecký slunovrat se přesouvá do Opavy a ohlašuje zimní verzi

Hradecký slunovrat 2021 Hradecký slunovrat 2021 foto: Zdeněk Kamrla, Hradecký slunovrat

Hradecký slunovrat se stěhuje do Opavy. „Pokud náš tým něco skutečně zvládá, je to umění udělat z nevýhody výhodu, a tak jsme našli v Opavě nádherné historické prostory, navíc takové, do nichž se běžně lidé nedostanou,“ říká k přesunu z Hradce nad Moravicí ředitel festivalu Vašek Müller.

Hradecký slunovrat, který zároveň ohlašuje zimní verzi, se přesouvá (po dobu rekonstrukce zámku v Hradci) do opavské zahrady minoritského kláštera, jeho obvykle nepřístupných gotických sálů a na historické nádvoří sousední Slezské univerzity. „Hradecký slunovrat Winter Edition věnujeme všem, kteří  nemohli a nemohou žít svobodně, všem utlačovaným. Všem obětem totalit, ať už měly a mají jakoukoli barvu, jakékoli ideologické zaštítění,” dodává Müller.

Zimní verze Hradeckého slunovratu proběhne už první listopadový víkend nabídne koncert velké hvězdy africké hudby Habiba Koité s kapelou Bamada, bratislavský Preßburger Klezmer Band, premiéru divadelní hry Chápeš to? a další.


Hradecký slunovrat Winter Edition 2021, Opava, 5.–6. 11. 21
Hradecký slunovrat 2022, Opava, 23.–25. 6. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.