PAF Ostopovice 2023: Opékat párky za zvuku digitální dystopie

Kenichi Iwasa Kenichi Iwasa foto: PAF 2023

Sedmý ročník hudebního bienale se s tradičním termínem na konci léta, což tentokrát připadá na pátek 1. září, vrací za Ostopovice pod oblouky hitlerovy dálnice. Program nabídne průlet současnou alternativní, především elektronickou scénou, který doplní živé čtení, projekce videí z loňského ročníku soutěže Jiné vize a uměleckou instalaci Veroniky Špundové s názvem 4 Elements.

Česko-slovenskou hudební sekci zastoupí vokalistka Timmi, klarinetistka expandcollapse a tradiční duo DJs Pastirčák/Matej (Isama Zing/DJ GÄP). Z Itálie dorazí duo Primitive Art, kteří „zastří otevřenou krajinu svým pomalým dubem na pomezí zaříkávání, performance a digitálních zvukových dystopií”. Vystoupí také japonský improvizátor a spolupracovník Beatrice Dillon či Maxwella Sterlinga Kenichi Iwasa a v neposlední řadě v Praze usazený egyptský producent Omar El Sadek alias QOW. Ten má za sebou výtečný release Dawafer (2021) u českého, letos zaniklého labelu Genot Centre, a na září chystá novou desku.

Jednodenní festival PAFu je symbolem konce léta se vším všudy – poslouchat ambient, dub a techno lze na různých místech, ovšem opékat u toho špekáčky na okraji lesa pod zbytky nedostavěné dálnice, to jde jen jednou za dva roky v Ostopovicích.

PAF Ostopovice, +49° 9' 21.23", +16° 32' 34.33" – Pilíře mostu Hitlerovy dálnice, 1. 9. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.