Instrumentální trio Inheritance už brzy představí nové EP

Inheritance Inheritance Libor Galia

Dobré zprávy z tábora slovenských (v Brně usazených) Inheritance. Od vydání zatím posledního EP Frames uplynul už rok, takže novou nahrávku netrpělivě vyhlížíme. A dočkáme se zanedlouho. Další dávka melancholických post-rockově jazzových skladeb vyjde jako příloha časopisu Full Moon už 5. ledna. Čtyřpísňové EP Saturate by mělo výraz kapely nasměrovat zase trochu jiným směrem. Více prý bude slyšet klavír a celé se to posune do abstraktnějších a tajemnějších poloh.

Jestli z desky budete cítit severskou atmosféru, cítíte dobře. Kapela ji totiž stejně jako svoje minulé EP nahrávala v dánském městečku Haderslev.

Nabízí se otázka, kdy se dočkáme alba standardní (?) délky. A Inheritance odpovídají, že zřejmě nikdy, protože formát EP je jim nejsympatičtější. „Ľudia tak majú neustály a aktuálny prehľad o tom, čo robíme. V našom prípade by vydať veľký album ani nebolo reálne, keďže je náš hudobný vývoj tak dynamický.“

Saturate se bude křtít 28. února v pražském Basement Baru, společně s Inheritance zahrají taky maďarští experimentátoři Makrohang.

Inheritance + Makrohang, Praha – Basement Bar, 18. 2. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.