LUHOvaný Vincent nabídne v Luhačovicích posedmé kulturní lázeňskou proceduru

LUHOvaný Vincent nabídne v Luhačovicích posedmé kulturní lázeňskou proceduru

Pokud máte stále Luhačovice stereotypně spojené s davy důchodců v tamních lázeňských střediscích, udělejte si čas příští týden a zajeďte si na jih Moravy vaše stereotypy rozmetat. Už posedmé se tam totiž od 7. do 10. července uskuteční jeden z nejzajímavějších českých malých festivalů, LUHOvaný Vincent.

Festival, který propojuje hudbu, divadlo, literární čtení, filmové projekce či různé přednášky, letos nabízí program, který nedá vydechnout. Především hudební složka obstará to nejzajímavější, co se v posledních době v českých klubech urodilo. Přijedou temní melancholici Ba:zel, podmaniví elektronici Himalayan Dalai Lama, syrový sídlištní básník Děti mezi reprákama, noisoví harcovníci Rouilleux, vesmírní poutníci Space Love či postfolklórní Ponk. Ty v rámci visegrádské filozofie, kterou se prezentuje například i Beseda u Bigbítu, doplní ještě hosté ze Slovenska (Fúzy Múzy), Polska (SzattC. H. District) a Maďarska (Makrohang).

„Skrze dramaturgii bez kompromisů na divácích testujeme to, co považujeme za to nejzajímavější, což jsou povětšinou vizionářské, neprověřené a neprvoplánové unikáty. Zaměřujeme se na žánrové fúze a přesahy. Naším hlavním zájmem jsou živá umění a akce ve veřejném prostoru,“ říkají organizátoři ke konceptu LUHOvaného Vincenta. Pokud vás i na základě tohoto prohlášení strávení prodlouženého víkendu v Luhačovicích láká, vězte, že máte poslední šanci si koupit přes internet lístky za 329 Kč. Rozhodnete-li se koupit lístek až na místě, na všechny čtyři dny vás vyjdou na 350 Kč, na jeden den pak 250 Kč. Nabízí se také možnost kupovat vstupenky na jednotlivé koncerty, projekce a představení.

LUHOvaný Vincent, Luhačovice – různá místa, 7.–10. 7. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.