Jakub König dokumentární i literární. Nahlédněte za obzory Kittchena a Zvířete

Kittchen Kittchen Libor Galia

Kittchen a Zvíře jménem Podzim. Dvě hudební alter ega a dva výrazné hudební projekty Jakuba Königa. Jedno intimnější, temnější, niternější, druhé o něco velkolepější a – relativně a v mantinelech Königovy tvorby – přístupnější a epičtější. V posledních dnech se nabídlo několik klíčů, které odemykají dveře k hlubšímu pochopení obou. Odemkněte a nahlédněte...

Dokument Až budu proměněný vznikl již před dvěma lety. Nyní se však snímek studentů FAMU nabídl na odiv prostřednictvím YouTube, a pro všechny se tak nabízí šance nahlédnout pod masku Königova postapokalyptického rozervance. Jakou roli hrála při vzniku Kittchena frustrace, kde se poprvé zjevil a jak se Königovi daří, či nedaří zabránit Kittchenově prosakování do reálného života? Na to i mnoho dalšího odpoví Königův charakteristický zasmušilý hlas ve vizuálně působivém dvacetiminutovém snímku.

Příběh a spletitější síť myšlenek se neschovává jenom za Kittchenem, ale i za Königovým novějším „ansámblem“ Zvíře jménem Podzim. Nápadů a myšlenek bylo při psaní eponymní desky dokonce tolik, že z toho König popsal celý tlustý sešit. Výsledek před nedávnem vypustil v podobě stejnojmenné tištěné knihy, která je doplněna poutavými, Königem tolik oblíbenými komiksy. Rozklíčuje, nebo ještě více zamotá tajemství hudebního projektu tento mysteriózní, detektivně laděný příběh? Přečtěte si sami...

A těšte se zároveň i na koncerty. Jak König několikrát přiznal, Zvíře jménem Podzim bude mít koncertů jako šafránu, převážně z logistických důvodů. To s Kittchenem je věc o dost lehčí, a proto se na pódia vrátí. Nebyl by to přitom Kittchen, aby to nebylo v něčem nové a netradiční. Koncertovat tentokrát nebude se svým věrným souputníkem Tomášem Neuwerthem, nýbrž výjimečně objede šňůru s Aid Kidem. Co z toho vzejde? Dozvíme se už v dubnu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.