Boskovický festival oznamuje kompletní program

Boskovický festival oznamuje kompletní program

Kulturní život se vrací i do Boskovic. V termínu 8.–11. července 2021 zde proběhne už 29. ročník festivalu pro židovskou čtvrť. Čtyři dny obsáhnou koncerty, divadlo, autorská čtení, výstavy i filmy. 

K již oznámeným interpretům jako je Monika Načeva a Zdivočelí koně, Kill the Dandies! nebo Rány těla, se přidávají MIDI LIDI, kteří na festivalu představí svá dvě nová alba, Zvíře jménem Podzim nebo maďarská dreampopová kapela Belau. Mezi dalšími jmény v line-upu se objevují také čerství držitelé Anděla Bert & Friends, křehký písničkář s duší rockera David Pomahač (známý z dua Kieslowski), nu folkoví alternativci Kolektivní halucinace, mnohačetný soubor Severní nástupiště, teskný jesenický projekt Zapomělsem nebo Mutanti hledaj východisko. Nechybí čerstvé objevy jako brněnští sinksBare Escape či mladá folková vlna v zastoupení Člověka krve nebo Moonshye. Koncerty budou probíhat v letním kině, na UNI scéně, v synagoze a jiných festivalových lokacích. 

Ve skleníku se tradičně usadí jazzová a bluesová sekce. Po druhé se do Boskovic vrací Günter „Baby“ Sommer, který nově spojil síly s flétnistkou Katharinou Hilpert a saxofonistou Antoniem Lucaciou. Vystoupení bude součástí česko-německého jazzového setkávání, kterému je věnovaný pátek a sobota. Palouk Potrvá se opět stane místem pro alternativní hudebně-divadelní vystoupení. Dramaturgie slibuje namátkou kapely jako Tomáš Palucha, Tamara, Prohra Praha nebo divadelní projekt 20.000 židů pod mořem

Na výstavách se kromě Unijazzu podílí i Muzeum regionu Boskovicka a bude možné je zhlédnout v synagoze a Židovském obecním domě. Kurátorka Helena Musilová však pracuje i s veřejným prostorem a připravuje výtvarné instalace současných umělců, kteří reagují na aktuální společenské problémy nebo na lokální specifika židovského města. V tomto konceptu se potkávají Kurt Gebauer (netradičně v roli fotografa), hudebník a spisovatel Kittchen, sochař, malíř a kreslíř Jaroslav Róna nebo česká legenda výtvarné scény Milena Dopitová. Z literárního programu nás letos čeká například autorské čtení hudebnice Evy Turnové s hudebním doprovodem. Jako vždy se budou pravidelně konat také historické prohlídky židovského města. 

Boskovice – festival pro židovskou čtvrť, různá místa, 8.–11. 7. 21 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.