Japonští aus a Cuushe projedou Česko

Cuushe Cuushe

Napříč českými luhy a háji projedou japonští kouzelníci aus a Cuushe, provedou je Gurun Gurun, kteří mají k japonským známým opravdu blízko. S Cuushe koneckonců Gurun Gurun spolupracovali na připravované desce. Hudebně blízká trojice udeří v pardubickém Divadle 29 (5. 4.), brněnském Kabinetu MÚZ (6. 4.) a trenčínském Klubu Lúč (7. 4.), posléze se ještě zastaví ve Vídni (8. 4.). aus můžete také již dnes slyšet jako předskokany Ulricha Schnausse v pražském Paláci Akropolis.

aus je hudební projekt, za kterým stojí tokijský rodák, ve své zemi velmi respektovaný umělec, Yasuhiko Fukuzono. Ten se od čtyř let učil hrát na piano a již jako teenager začal skládat hudbu k filmům a videohrám. Od roku 2004 pak vystupuje živě pod hlavičkou aus. Projekt aus vydal prozatím sedm alb, která byla celosvětově velmi příznivě přijata kritikou i posluchači,“ představují prvního jmenovaného pořadatelé z brněnského Kabinetu MÚZ. aus se mimo jiné věnuje také uskupení Mita Kuuluu a hudbě k filmu.

Druhé jméno patří zpěvačce s nadějným debutem, sbírajícím adorující recenze nejen v domovině „Hlavním nástrojem, který ve svých dreampopových skladbách Cuushe používá, je její jemný, ale velmi výrazný vokál. V souvislosti s její hudbou, která bývá přirovnávána ke Cocteau Twins nebo i Boards Of Canada, se v recenzích setkáváme nejčastěji s pojmy jako zasněnost, šepot a bolestná krása.

Poslední jméno, domácím dobře známé, nejspíš netřeba představovat, ale pro jistotu: Ondřej Ježek (OTK), Federsel (B4, Handa Gote,...), Tarnovski (Wabi Experience, Miou Miou) a Tomáš Knoflíček (Miou Miou).

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.