Jiná doba Jana Buriana spojuje hudbu dvou století

Jan Burian, známý písničkář a otec dvou hudebně činných synů (jeden vystupuje s Kyklos Galaktikos, druhý s Republic of Two či stojící za projektem Bohemia), se vrací na hudební scénu s atypickým počinem, v němž spojuje hudbu dvou generací. Jeho pozvání k přispění na album Jiná doba přijali všichni, kdož byli osloveni, tedy jeho syn Jiří, Jan P. Muchow, Viliam Béreš, Bonus (Martin Tvrdý), Jan Kratochvíl (DVA), Dan Fikejz, Martin Kyšperský, Kittchen, Jan Štolba, Mikoláš Růžička, Petr Marek (Midi Lidi) a Karel Vepřek.

Všichni dostali k dispozici skladbu a svobodu s ní naložit dle libosti. Nahrávky vznikaly v různých studiích, profesionálních i domácích, i v domácnostech bez studií a na nahrávací přístroje všeho druhu, včetně mobilního telefonu,“ uvádí k svým kumpánům Burian, který s výše jmenovanými zamířil do studia JáMOR Ondřeje Ježka. „Většinu písní vyjadřovací prostředky dneška přenesly do světa elektroniky a obdařily notnou dávkou svěží energie. Scénářem příběhu však i nadále zůstává píseň, je jedno, kdo ji hraje, jde o to, aby byla uvěřitelná.

Album vyšlo oficiálně před týdnem a za pár dnů jej čeká velkolepý křest s většinou na albu participujících.

Jan Burian a hosté, Praha – Divadlo Archa, 29. 3. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.