Kanye West opět strhující, na Glastonbury zpíval Queen anebo s Bon Iver

Kanye West, foto Universal Kanye Westfoto: Universal

Nejproklínanější raper současnosti se včera prohlásil největší rockovou hvězdou. Zvolání, které Kanye West pronesl k největšímu britskému festivalu Glastonbury, bylo doprovozeno coverem Bohemian Rhapsody od Queen.

Nejde koneckonců o první příležitost, kdy by se West nachomýtl k rocku, potažmo k stadiónovému rocku, k němuž dle svých slov americký provokatér chová zalíbení. Vystoupení nabídlo průřez jeho celou tvorbou, dostalo se nečekaně také na Bon Iver zastoupené Justinem Vernonem, s nimž raper spolupracoval na předchozím albu. Samotné přijetí celé show lze vnímat jako nečekaně vřelé, což je zajímavé vzhledem k tomu, že petici proti jeho vystoupení na letošním ročníku podepsalo bezmála 140 tisíc lidí. Důvod lze spatřovat také ve formátu festivalu – ten je tradičně ve znamení kytarové muziky. Letos organizátoři očekávají návštěvnost převyšující 170 tisíc lidí, před nimiž vystoupí nespočet hudebníků.

Kanye West připravuje k vydání nové album, které by se dle posledních zpráv mělo jmenovat SWISH. Dva zatím potvrzené singly opět doprovází vyhlášená jména, Wolves zkrášluje Sia, All Day pak korunuje Paul McCartney. Datum vydání zatím avizováno nebylo.

V květnu mimo jiné obdržel West čestný doktorát od chicagské School of Art za obohacení populární kultury, hudby a módy. Je držitelem několika cen Grammy.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.