Katarzia vydává album a vyráží na turné s kapelou

Katarzia, 42. LFŠ Katarzia, 42. LFŠ

Že se chystají další křehce drzé zpovědi slovenské písničkářky Kataríny Kubošiové, známé pod éterickým pseudonymem Katarzia, tušíme už nějakou dobu jak z koncertů, tak ze stran zastupujícího Slnko Records. Pár dnů před vydáním Agnostiky se objasňují okolnosti vzniku druhého alba a zároveň se ohlašuje turné, na které Katarzia vyrazí s kapelou.

Po debutovém albu Generácia Y, po němž se producentská ruka přehnala místy lehce výrazně, se na novince Katarzia postavila do role producentky a manažerky sama. „Časom som po niekoľkých udalostiach pochopila, že CD budem produkovať sama,” konstatuje Kubošiová s tím, že ví, co chce, aniž by se stavila do role profesionála. „Ide skôr o to, že svojskosť a zvláštnosť, na ktorej by mali stáť moje pesničky, bude špecifickejšia, ak sa odvážim povedať to, čo chcem ja, aj smerovaním aranžmánov a predstavami o zvuku.”

Agnostika má být z hlediska hudební palety bohatší, než jak tomu bylo poprvé – rapuje se, používá syntetizátorů a obecně jde o úklon k experimentům a hledání beatů, které „majú od folku a dievčatka s gitarou už trochu ďaleko.” Z hlediska textů má nové album obsáhnout širokou škálu témat, která se dotýkají mezilidských vztahů, evrospského individualismu či volnosti a svobody v protikladu se zakódovanými společenskými předsudkami. Katarzia se „nenápadne dotýka aj otázok kresťanskej viery v kontraste s tým, že ľudia na Slovensku sa v skutočnosti veľakrát nesprávajú ako kresťania.

Samotné pojmenování alba má naznačovat hledání reálnějšího či pravdivějšího obrazu, „Agnostika medzi riadkami smeruje k celkovému skeptickému postoju a pochybnostiam nad náboženskými otázkami ktorejkoľvek viery”. Druhé album slovenské, v Praze usazené zpěvačky vyjde 12. září.

Katarzia na turné

27/9 Olomouc, Jazz Tibet Club
30/9 Hlohovec
13/10 Košice, Tabačka
15/10 Prešov, Christiania
16/10 Žilina, Stanica Záriečie
19/10 Brno, Kabinet Múz
20/10 Praha, Divadlo Archa + Longital
27/10 Bratislava, Ateliér Babylon

TAG:

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.