King Krule přiváží do Prahy zasněné i vyzrálé album Space Heavy

King Krule přiváží do Prahy zasněné i vyzrálé album Space Heavy

Rodilý Londýňan Archy Marshall překvapil jako devatenáctiletý svým debutem 6 Feet Beneath The Moon, charismatickým zpěvem, niterným songwritingem a produkcí vymykající se okolním trendům.

Po necelých deseti letech jede turné ke čtvrté studiové desce Space Heavy, se kterou se zastaví i v Praze. V novém počinu se odrazila jeho otcovská zkušenost i pocity ze života v meziprostoru, psal ji totiž v období, kdy cestoval mezi Londýnem a Liverpoolem. Ze snivého průvodního singlu Seaforth dýchá klid a určitá osobní zralost. Rozbitá harmonie v Pink Shell s nekompromisní basovou linkou zase vytváří prostor k pohrávání si s „new weird“ prvky a narušením posluchačského očekávání v podobě nečekaného vstupu saxofonu, který však písni sedne jako ulitý.

Podobně rozmanité přístupy, baladičnost i floutkovský vzdor a rozjímání nad pomíjivostí mezilidských vztahů nás provází celým albem Space Heavy. Živě se s Kingem Krule můžeme potkat už 27. října ve Foru Karlín.

King Krule, Praha – Forum Karlín, 27. 10. 2023

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.