Kinotip: Nicolas Jaar složil nový soundtrack ke kultovní Barvě granátového jablka

Jste zarytými milovníky milníků světové kinematografie a zároveň propadáte jakostní elektronické hudbě? A nemáte ještě program na večer? Štěstěna je na vaší straně. Je tomu totiž pár dní, co fenomenální Nicolas Jaar složil nový hudební doprovod k Barvě granátového jablka, ikonickému snímku gruzínsko-arménského režiséra Sergeje Paradžanova. Tuto netradiční symbiózu si lze díky Vimeo prožít v celé délce.

Paradžanov patří mezi nejvýznamejší filmové tvůrce vůbec a jeho poetické snímky plné symbolů a imaginace nechybí v žádném filmovém kánonu. Barva granátového jablka byla natočena v roce 1968 a pojednává o životě arménského básníka Sajata-Novy. Netradiční uchopení filmu (včetně mnoha aluzí) bylo posledním hřebíčkem pro tehdejší sovětské úřady a z Paradžanova učinilo personu non grata. I přes téměř dvacet let represí se však Paradžanovnakonec k režisérské židli vrátil a před svou smrtí v roce 1990 ještě stihl několika díly potvrdit svůj status génia.

Nicolas Jaar je pak newyorský elektronický kouzelník a vizionář. Své vize nejčastěji rozvíjí v různých projektech, přičemž ten nejznámější se datuje do roku 2013, kdy společně s kytaristou Davidem Harringtonem debutoval s jepičí ambientní kolaborací Darkside.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.