Nicolas Jaar se vrací do Česka sólově, v pražské Roxy zahraje na sklonku léta

Nicolas Jaar Nicolas Jaar

Nicolas Jaar je na poli elektronické hudby jednou z nejsledovanějších postav. Poté, co před třemi lety předvedl spolu s Darkside na Colours of Ostrava blyštivou show, se zrcadly smířlivě temnou, s funky bluesovým světlem na konci galaxie, se představí v Praze se svým loňským albem Sirens. Jeho druhé sólové album je přitom neméně působivé, zařadili jsme jej i do výročního žebříčku mezi nejlepší zahraniční alba

„Už v prvních pár minutách, kdy se z ticha vynoří krystalicky čisté zvuky, jež však zní přirozeně, a imitace lo-fi, ze které cítíte promyšlenost, se tu snoubí s perfekcionismem, zazní zadumané mlžné piano, a to všechno dohromady uhrančivě probouzí nejen sluch,” básnila tehdy Zuzana Macháčková. „Jedno z těch alb, které vypráví poutavý příběh, promítá fantastický film a vystačí si k tomu se známými prostředky a pouhým zvukem.”

Organizátoři k Jaarově navštěvě, která proběhne ke konci srpna v pražském klubu Roxy, dodávají následovné: „Sofistikovaně odvyprávěný příběh s nepřeberným množstvím zvuků, které vznikají a zanikají, detailů, které otevírají bránu posluchačově představivosti - Jaarův nenapodobitelný rukopis.” Zkrátka a dobře, jedna z povinností nejméně pro elektronické fajnšmekry.

Nicolas Jaar, Praha – Roxy, 23. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.