Kittchen se vrací jako kapela, nové album vyjde v květnu

Kittchen se vrací jako kapela, nové album vyjde v květnu

Je na nás, najít co nejlepší způsob, jak se současnou situací vypořádat, řekl Jakub König alias Kittchen v naší anketě mezi hudebníky v karanténě. König, který poslední roky stál především za svou superskupinou Zvíře jménem Podzim, se vrací jako Kittchen. Návrat je to spolu s kapelou – Kittchen jsou definitivně skupina. Čtvrté album nazvané Puls vyjde na prvního máje. Avizuje ho singl Rohlíky, který je níže doprovozen videoklipem.

Album Puls zachycuje Kittchen v tříčlenné sestavě. K dvojici Jakub König a Tomáš Neuwerth, která pracovala na předchozích deskách, se na konci roku 2018 přidal Aid Kid. Album „je zase dost jinačí, než desky předtím, ale pořád Kittchen,” slibuje König, který mezitím pátral po nových možnostech a cestách, po nichž by se jako maskovaný kuchař vydal. Předchozí album Kontakt vyšlo v létě 2015.

Průvodní klip byl natočen v kulisách inscenace Les sebevrahů souboru Divadlo Letí, k němuž König napsal hudbu a v němž také vystupoval. Puls, jehož bude skladba součástí, vyjde v koprodukci labelů Červený kůň a Full Moon Forum. Se křty a koncerty se předběžně počítá na léto.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.