Klasicistní IDM producent Rone navštíví brněnskou Flédu

Rone Rone

Flédu tento podzim navštíví hned dvě jména, která silně rezonují světem elektronické hudby současnosti – francouzský producent Rone a Američan Max Cooper. První z nich přijede tentokrát v rámci turné do Česka jen na Flédu, a to 20. října.

Rone není na hudební scéně žádným nováčkem, od roku 2009 stihl vydat již několik alb a s tím posledním – v listopadu vydávaným Mirapolis – přijede právě na brněnskou Flédu. A podle vypuštěného singlu Brest se můžeme těšit na bublavé moduláry přecházející v až orchestrální a taneční rytmy, které jsou pro francouzského producenta tak typické. Není proto divu, že na kompilaci labelu InFiné vybral matador elektronické hudby Jean Michel-Jarre hned dvě Roneho písně. Aktualizovanou, ale přesto velmi jedinečnou podobu tohoto zakladatele elektronické hudby totiž styl producenta připomíná. Přestože tedy album ještě není venku, není důvod se zdráhat. I pokud bude jen z poloviny tak dobré jako předchozí deska Creatures, bude se jednat o silný zážitek na pomezí meditace a frenetického tance.

Na nové desce navíc Rone spolupracuje s Michelem Gondrym a s jeho vizuálem zcela určitě na Flédě a v hlavách návštěvníků Mirapolis, město zázraků, vystaví. Celý event navíc doplní i české duo Bratři míchající živé bicí s technem a experimentálními beaty – objev na Besedě u Bigbítu.

Rone + Bratři, Brno – Fléda, 20. 10. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.