Klavírní intimita s poetikou všednosti. Marián Slávka vydává druhou sólovku

Marián Slávka Marián Slávka foto: Martina Javor

Bubeník a klavírista z Longital, IMT Smile, Sound Like This nebo kapely Doroty Nvotové – to je Marián Slávka, který už v roce 2017 vydal také svůj autorský debut vLáska. Jeho intimní klavírní tvorba s atmosférickou elektronikou pokračuje v osmi nových skladbách na albu Vláska 2 zaštítěném značkou Slnko Records.

„Základ Vlásky 2 vznikl už před pár lety na koncertě Longitalu v Brně, když před jednou z písniček ze sebe Marián na pódiu vychrlil improvizované klavírní trio. Instrumentální téma si tehdy zapamatoval a nyní ho použil jako hlavní motiv, který se prolíná, moduluje a zní v rozličných tóninách napříč celou novou deskou. Jsou na ní cítit prvky vážné hudby i nenásilný odkaz na Deža Ursinyho,“ uvádějí ze Slnka.   

Stejně jako v případě debutu i na nejnovějším počinu spolupracoval Slávka v trojici s Martinem Šencem (syntezátory) a Lukášem Duchovičem – ten se postaral o kytary, elektronickou produkci i několik textů. Na albu hostuje a skladatelka Beata Hlavenková. Když bude dost zájemců, plánuje se rovněž vinylová edice.  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.