Marián Slávka Marián Slávka foto: Martina Javor

Klavírní intimita s poetikou všednosti. Marián Slávka vydává druhou sólovku

Bubeník a klavírista z Longital, IMT Smile, Sound Like This nebo kapely Doroty Nvotové – to je Marián Slávka, který už v roce 2017 vydal také svůj autorský debut vLáska. Jeho intimní klavírní tvorba s atmosférickou elektronikou pokračuje v osmi nových skladbách na albu Vláska 2 zaštítěném značkou Slnko Records.

„Základ Vlásky 2 vznikl už před pár lety na koncertě Longitalu v Brně, když před jednou z písniček ze sebe Marián na pódiu vychrlil improvizované klavírní trio. Instrumentální téma si tehdy zapamatoval a nyní ho použil jako hlavní motiv, který se prolíná, moduluje a zní v rozličných tóninách napříč celou novou deskou. Jsou na ní cítit prvky vážné hudby i nenásilný odkaz na Deža Ursinyho,“ uvádějí ze Slnka.   

Stejně jako v případě debutu i na nejnovějším počinu spolupracoval Slávka v trojici s Martinem Šencem (syntezátory) a Lukášem Duchovičem – ten se postaral o kytary, elektronickou produkci i několik textů. Na albu hostuje a skladatelka Beata Hlavenková. Když bude dost zájemců, plánuje se rovněž vinylová edice.  

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.