Óda na místo, kde žijeme, a výzva k empatii Ivany Mer

Ivana Mer Ivana Mer darartphotography

Bohatství a zdroje naší planety nejsou nevyčerpatelné. Slovenská písničkářka Ivana Mer si datum Dne Země vybrala symbolicky pro vydání svého druhého alba Earth.

Slovy průvodní zprávy jde o „ódu na přírodu a místo, kde žijeme, ale také výzvu k empatii, změně chování a uvědomělejšímu přístupu k naší planetě.” Koncepční album lze takto poslouchat jako jednu pětačtyřicetiminutovou skladbu, jejímž leitmotivem je návrat ke kořenům – z hlediska myšlenek a výběru hudebních prvků nebo nástrojů z Latinské Ameriky, jako jsou sitár, udu a kora.

„Hlas je prostředkem k vyprávění o tom, jak vnímám současnou situaci a jak doufám ve změnu a transformaci,” říká Ivana. Za produkcí alba stojí vedle samotné Mer argentinský Cristian Estrella, finální zvuk vznikl ve spolupráci s Michalem „Koudelkou” Černým v pražském studiu Faust. Kromě výše zmíněných se na nahrávání v průběhu několika let podílelo téměř dvacet hudebníků ze všech světových stran.

Earth vyšlo také tentokrát u Slnko records, pět let od debutového Early Works.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.