Slovenská alternativní kapela Hvozd rekapituluje a plánuje nové album

Hvozd Hvozd foto: Filip Drábek

Hvozd je bratislavská kapela sester Ivany Tirpákové a Lucie Chuťkové, jejíž kořeny sahají až do 90.let. V současností jim vychází souhrnná remasterovaná kompilace Starý Hvozd, která mapuje období vzniku a transformace skupiny, od prvních let inspirovaných českým undergroundem a poezií až k šansonově laděným skladbám předcházejícím jejich debut Po kopcoch v županoch z roku 2010.

Starý Hvozd je k poslechu na Bandcampu od 5. března a digitálně ho vydali Slnko Records, tedy label, který letos slaví dvacetileté výročí.  

„Ako sme sa začali po rokoch stretávať a spomínať na staré časy, prišla chuť toto obdobie zachytiť, mať staré skladby pokope a históriu tvorby Hvozdu uchovať,” vysvětluje Ivana. “V tom čase sme ich zverejnili iba na online platformách ako Bandzone alebo Myspace, prípadne ich posielali na festivaly, na ktorých sme chceli hrať. V podstate ide o tri samostatné minialbumy z rokov 2001 až 2005.” 

Rekapitulování má i ten důvod, že Hvozd se nyní vracejí po desetileté odmlce na scénu a chystají nové album, jehož nahrávání podpoří právě výnos z remasterované edice kapelních prvotin a také crowdfunding na stránkách Slnko Records.

“Pri tvorbe vychádzame aj z niektorých starších hudobných a textových motívov, ktoré roky oddychovali a teraz dozrel ich čas. Ale určite to bude trochu iný Hvozd. Momentálne máme rozpracovaných sedem skladieb a niečo z toho sme už aj nahrali.” 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.