Kmeny se opět věnují hudbě, podívejte se na díl o rapu

Po dosti rozporuplném díle o fotbalových hooligans se dokumentární zpracování projektu Vladimira 518 Kmeny opět navrací k hudební subkultuře. Zatímco první díl se věnoval punku, tentokráte můžeme nahlédnout pod pokličku rapu.

Režie téměř půlhodinové sondy a snahy nalézt podstatu současného českého rapu se ujal Bohdan Bláhovec. „Všichni mě pustili velmi blízko a zažít s Orionem aka Vorlem jeho noční výlety z hnízda, bylo často za běžnou mezí odosobněného televizního natáčení,” přibližuje Bláhovec. „Vyrůstal jsem na PSH a periferně je celou dobu sledoval. V jistém bodě jsem možná začal vnímat jejich fungování jako nutné promazávání cirkusové mašiny a chtěl tedy nahlédnout dovnitř. Potěšilo mě, že uvnitř se stále nacházejí obyčejní lidé. Ten film je více o definici rapu z pozice Bigg Bossu než analýzou subkultury obecně.”

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.