Koncerty, projekce a přednášky. Kmeny rozproudí brněnské léto v Moravské galerii a Industře

Brusle Davida Černého Brusle Davida Černého Moravská galerie

Kmeny rostou exponenciálně. Kmeny, Kmeny 0, Kmeny 90. Kmeny v literaratuře, divadle, kině. Kmeny v Brně v ulicích zvýrazňuje tank Davida Černého a připomíná tak právě probíhající výstavu Kmeny 90 v Moravské galerii. K té se váže doprovodný program, který začal hned vzápětí s koncertem pod vlajkou alternativy a hiphopu. Následovat bude ještě v Místodržitelském paláci večer věnovaný punku, který ztělesní Degradace a S.P.S (19. 7.).

V průběhu července a srpna pod záštitou Moravské galerie proběhne v Místodržitelském paláci také několik úterních filmových projekcí s kultovními filmy o 90. letech, konkrétně Česká rapublika (4. 7.), Legendy z Dogtownu (11. 7.), … A bude hůř (18. 7.), Visací zámek (25. 7.), Wild Style (1. 8.), Mandragora (8. 8.) a Šeptej (22. 8.). Bude se také tancovat a tematicky přednášet. Jistým vyvrcholením by mělo být divadelní představení Petra Nikla a Ondřeje Smeykala (21. 9.).

Dále od centra v Industře proběhne jungle d'n'b party s Im Cyber, Koogi a Sub.D.Visionz, doprovozená tematickou přednáškou (5. 7.). Na začátku srpna pak proběhne představení Teatr Novogo Fronta, Petra Váši a Vladimíra Hulce. V září se nakonec odehraje přednáška na téma Teplí.

Připomínáme zároveň naši reportáž ze zahajovací street party a recenzi z výstavy Kmeny 90. Kompletní aktualizovaný program nabízí stránky Moravské galerie.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.