Koncertní Kmeny ovládnou Moravskou galerii, nejprve se představí alternativa

Kmeny 90 Kmeny 90

Z Husovy na Moravské náměstí! Z víkendové Street party, která uzavřela jednu z dopravních tepen Brna, se přesouvají oslavy (knihy a) výstavy Kmeny 90 do další budovy Moravské galerie. Jako první přichází na řadu „alternativa”.

„Městské projekty BU2R ve spolupráci s Moravskou galerií přinášejí doprovodný program k aktuální výstavě Kmeny 90,” uvádí anotace prvního z plánované série koncertů k výstavě, z jejíhož zahájení jsme přinesli reportáž. „Program ve shodě s výstavou reflektuje fenomén alternativní kultury a nabízí výběr z hudební, filmové či divadelní produkce 90. let.” Jako první přijdou na řadu Už jsme doma a Vltava, tedy hudební tělesa bližší třeba Garage, než biggbossáckým hiphoperům z grand openingu. Skupiny ovšem zahrají v neobvyklém prostoru, a tak to stojí za hřích. Show must go on, hlásí pořadatelé, a série poběží po celé léto.

Dodejme, že 23. května proběhne ještě komentovaná prohlídka výstavy Kmeny 90.

Kmeny 90: Alternativa, Brno – Místodržitelský palác, 1. 6. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.