Koncert Ghost of you z brněnského studia bude poděkováním dobrovolníkům

Ghost of you Ghost of you Anna Štěpánová

Školy jsou sice uzavřené, ale univerzitní Radio R, které sídlí v budově Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity, nespí. Spolu s dalšími studentskými médii Studex.tv a MUNI TV vytvořili před necelým rokem projekt Music Session. Na půdě univerzity tak hrají kapely ve školním televizním studiu a program je spojen i s rozhovorem. „Pořad vznikl díky kombinaci lásky k hudbě a nadšení pro audiovizuální tvorbu a snaží se plout mezi všemi žánry a přinášet vždy trochu jiný pohled na muzikálnost, která se projevuje v mnoha podobách,“ říká k živě streamovaným hudebním pořadům Max Záruba, programový dramaturg Radia R.

Za přibližně deset měsíců se v Music Session vystřídalo deset kapel a hudebníků, např. instrumentální Noir Voir, rock'n'rolloví Něco si přej, ambientní Whithe, Feri and the Gypsies a jejich world music smíchaná s jazzem a latino, garážovka KODDN či alternativní Skákající králíčci. Tento týden zahájilo post-punkové trio sinks.

Ve čtvrtek 9. 4. zahraje v univerzitním studiu brněnská čtveřice Ghost of you. Koncert bude poděkováním všem dobrovolníkům Masarykovy univerzity, kteří během současné krize zprostředkovali pomoc téměř 1700 lidem a institucím. Výběr kapely k této příležitosti se drží spojení s univerzitou, někteří členové Ghost of you jsou totiž sami studenty či absolventy MU.

Ghost of you, Brno – FSS MU – online, 9. 4. 20  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.