Koncerty, přednášky a workshopy Vinyla Academy zdarma

Předávání cen Vinyla 2021, Lucerna Music Bar Předávání cen Vinyla 2021, Lucerna Music Bar foto: Libor Galia

Vedle svých koncertních aktivit v brněnském Kabinetu Múz a udílení cen v Praze, Vinyla nabízí také workshopy pro hudebníky a hudební profesionály. Jak na PR, booking a management anebo produkci a natáčení alba? „Ceny Vinyla chápeme jako celoroční platformu na podporu autorské hudby,” říká za pořadatele Pavel Uretšlégr k novince Vinyla Academy – sérii workshopů, na nichž zprostředkují setkání s inspirativními osobnostmi české hudební scény.

Slavnostní předávání cen Vinyla 2021: Black Tar Jesus + Amelie Siba + 58G + Člověk krve
„Máte skvělou kapelu, ale novináři a fanoušci se o vás nezajímají, přestože jste přesvědčení, že vaší muzice nic nechybí? Pojďte se společně zamyslet, jestli něco neděláte špatně,” zvou Zdeněk Neusar a Prokop Holoubek do žižkovské Pracovny v půlce října.

Možnosti psaní o hudbě teoreticky představí dva etablovaní publicisté Pavel Turek a Miloš Hroch, kteří účastníky na začátku listopadu vyškolí také prakticky. 

Desku lze dnes nahrát a vydat doma. Otázka, proč pracovat se zkušeným producentem, otevře setkání s Michalem „Amákem” Šťastným z Golden Hive. Spolu s ním dojde řeč na hledání originálního zvuku a co lze vykřesat z demo nahrávky.

Semináře jsou přístupné zdarma, kapacita je omezená a přihlásit se je nutné předem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Billow + Severní nástupiště, Brno – Kabinet Múz, 7. 10. 21
Jak na hudební PR, booking a management, Praha – Pracovna, 16. 10. 21
Kyšperský + Pomahač, Brno – Kabinet Múz, 21. 10. 21.
Divnosti label večer (Pris, Něco Něco, Parta vynikajících lidí), Brno – Kabinet Múz, 2. 11. 21

Hudební publicistika, Praha – Pracovna, 6. 11. 21
Tábor + Kalle, Brno – Kabinet Múz, 18. 11. 21
Produkce & natáčení alba, Praha – Golden Hive, 21. 11. 21
Tamara + Bibione, Brno – Kabinet Múz, 24. 11. 21
Vole + Bahratal, 21. 12. 21
 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.