Konec smutku. Amelie Siba vydává nové album o sebelásce a síle měnit

Amelie Siba, Praha – MeetFactory, 4. 11. 21 Amelie Siba, Praha – MeetFactory, 4. 11. 21 foto: Libor Galia

Písničkářka Amelie Siba připravuje na konec března vydání svého třetího alba Gently Double A. Na nové desce nahrané DIY metodou zachycuje hledání sebedůvěry ve světě, který na nás často klade přílišné nároky. Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

„Už to není jen smutek, ale i vědomí nějaké vlastní síly věci měnit,“ říká k novému počinu Siba. „Vím, že mě poslouchá hodně holek v mém věku i spousta mladších a prochází si podobnými problémy jako já.“

Zvuk desky je ovliněn tím, že vznikala na koleně – žádné profesionální studio, jen kytara, mikrofon, zvukovka a zachycení prchavých momentů. Na postprodukci a mixech se podílel Kryštof Kříček, který už dříve spolupracoval s Amelií jako producent její předchozí desky Love Cowboys z konce roku 2021.

Připomeňme, že Amelie Siba vstoupila na českou scénu debutem Dye My Hair v roce 2020, uspěla v hudebních cenách jako Apollo či Anděl a také v hudebně-exportní soutěži Czeching.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.