Konektiv zve na šestý večer nečekaných hudebních spojení

Konektiv zve na šestý večer nečekaných hudebních spojení

Konektiv Night Vol. VI představí ve středu 8. listopadu v pražském divadle Venuše ve Švehlovce zcela nová hudební spojení, ve kterých se prolínají jak rozmanité hudební žánry, tak i kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí. Radikální spojení rozličných tvůrčích přístupů vybízí k hledání vzrušujících a nepředvídatelných výsledků a zároveň symbolizuje jednoznačné odmítnutí předsudků vůči cizincům a příslušníkům menšin. Koncert v prosinci bude dále putovat do brněnského Terénu a do královéhradeckého divadla Drak.

Portugalskou zvukovou umělkyni Saru Pinheiro a českou zpěvačku a producentku Fæ Bestia spojuje zájem o objevování nových způsobů vyjádření pohybujících se na hranici mezi hudbou a zvukem. Zatímco Sara se věnuje zejména terénním nahrávkám a vícekanálovým zvukovým instalacím, Fæ Bestia své hledání přetavuje do netradičně strukturovaných písní, ve kterých se prolínají prvky folku, R&B nebo elektronické i klasické hudby.

Propojení výrazně odlišných hudebních světů nabídne spolupráce Iana Mikysky, skladatele a intermediálního umělce, jehož tvorba se často zabývá pomíjivostí, kontemplací nebo vztahem mezi zvukem a dalšími uměleckými disciplínami, a kapely Dunjingarav, jejíž repertoár tvoří zejména tradiční písně evokující v posluchačích nekonečné stepi jejich rodného Mongolska. 

Hluboké a komplexní hudební tradice, které se dlouhá staletí vyvíjely paralelně tisíce kilometrů od sebe, se protnou ve společném vystoupení mistra hry na barokní loutnu a její basovou variantu, theorbu, Marka Kubáta, a Chaitanyi Bhata, který se pod vedením věhlasných guruů vypracoval na mistra pěvecké techniky severoindického žánru Khayal.

Konektiv Night Vol. VI, Praha – Venuše ve Švehlovce, 8. 11. 2023
Konektiv On Tour, Brno – Terén, 1. 12. 2023
Konektiv On Tour, Hradec Králové – Divadlo Drak, 9. 12. 2023

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.