Královna současného ukrajinského rapu Alyona Alyona se vrací do Prahy

Alyona Alyona, Praha 2021 Alyona Alyona, Praha 2021 foto: Libor Galia

Seznamte se s Alyonou Alyonou, nejnepravděpodobnější rapovou hvězdou, hlásá Roxy, která ji přivítá na konci května. Její talent, humor a charisma jsou očividné každému, kdo se s ní setká. Nejoblíbenější rapperka na Ukrajině je nakažlivě nadšená, velká a vtipná.

Ve dvanácti jí otec donesl album Eminema. Zatímco pracovala jako pokladní v supermarketu, vymahačka dluhů či učitelka ve školce, rapovala. Její vlastní příběh začal se skladbou Рибки, v jejímž klipu tahle plus-size dáma v třpytivých plavkách sebevědomě rajzuje po jezeře na vodním skůtru. Jestliže rapu vévodí beef, drogy a prachy, Alyona Alyona je girl next door útočící na stereotypy, chrlící skladby o obyčejném životě. Na pódiu nepotřebuje žádnou masku, jak říká Full Moon, a k zapálení davu pod sebou jí stačí šťavnaté beaty, chytlavé refrény a fascinující artikulace. 

My se o její síle přesvědčili už na loňské Žižkovské noci, na které Alyona byla headlinerkou a ze které máme reportáž, galerii i portréty účinkujících.

Alyona Alyona, Praha – Roxy, 31. 5. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.