Kritici jsou jednotní, po Vinyle si dné odnáší i cenu Apollo

dné dné

Potřebujeme dvě relativně podobné hudební ceny? Těžko říct. Jisté je však jedno – minulý rok se na české alternativní scéně zrodilo neobvykle silné album, tak silné, že sjednotilo názor hudebních kritiků a publicistů, kteří sedí v obou porotcovských „táborech“. To se stalo vůbec poprvé.

Tím albem je These Semi Feelings, They Are Everywhere. Elektronický minimalista, moderní Chopin dné se tak po nedávném obdržení Vinyly v kategorii Deska roku může radovat znovu – z ceny, která kromě duševního zadostiučinění, přiměřené míry slávy a nezbytné sošky z dílny Maxima Velčovského zahrnuje taky finanční odměnu.

Abecední seznam nominovaných
dné – These Semi Feelings, They Are Everywhere
Kovadlina – Životy těch druhých
Lazer Viking / Sabrehart – Flesh Cadillac
Lenny - Hearts
Midi Lidi – Give Masterpiece A Chance!
Prago Union – Smrt žije
Priessnitz – Beztíže

Dné se nyní přiřadí k pětici hudebníků oceněných již v dřívějších letech. Sošku už mají doma / ve zkušebně Bonus, Boris Carloff, Bratři Orffové, Adrian T. Bell a Please The Trees.

Cena české hudební kritiky Apollo za nejlepší album v oblasti alternativní hudby je udílena od roku 2011, alba nominuje více než stočlenná porota, užší kruh porotců potom rozhoduje o laureátovi.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.