Květy – Syn (live) Květy – Syn (live)

Květy představují tři live sessions, předznamenávají tím novou desku

Fenomén live sessions už dostihl i Květy. Česká stálice totiž vyslala mezi fanoušky tři videa k písním Syn, Potrubí a ČKNO, v nichž je zachycena ve víření uvnitř brněnského studia Audioline.

„V létě jsem zjistil, že dva kilometry od domu, kde bydlím celý život, je studio, ve kterém točili své desky Psí vojáci, Dunaj a další kapely, které jsem měl rád. Ono studio je velmi charismatickým prostorem a toho času jej měl pronajatý Chris Braddock z Nového Zélandu. Domluvili jsme se, že si v něm zahrajeme a nahrajeme několik písní, které máme v repertoáru, ale ještě nejsou na desce. Celé to natočíme na video, zdokumentujeme,” osvětluje vznik netradičních „lyric videoklipů” Martin E. Kyšperský.

Květy si k sobě přizvaly Michaelu Antalovou, bubenici ze slovenského projektu Ankramu, a společně začaly „aranžovat nové věci, mluvit o hudbě, hledat nějakou cestu”. Výsledná trojice skladeb to podtrhává a Květy, byť jsou stále zcela a jednoznačně rozpoznatelné na první poslech, skutečně znějí jinak. V otcovském procitnutí písně Syn načrtávají nezvyklé rockové příznaky, ty ještě umocňují až k psychedelickým art rockovým ozvěnám v Potrubí; ČKNO naopak škrtá bicí a tepe v ambientní zasněnosti.

Trojice písní nasměrovala Květy k tvůrčím náladám a od léta nasbíraly tolik nápadů, že momentálně (opět s Michaelou Antalovou) natáčí v Praze novou desku. Budou mít Syn, Potrubí i ČKNO místo v tracklistu? „Něco se na novou desku dostane, něco bude jen obrazově-zvukovým dokumentem kapely uprostřed léta 2014,” uchovává si kousek tajemství Martin Kyšperský. Tak, či onak se můžeme tetelit. Výtečné, cenou Vinyla ověnčené Bílé včely se v dohledné době dočkají nástupce.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.