Colour Meeting 2021 představí výrazné ženy world music

Brìghde Chaimbeul Brìghde Chaimbeul foto: Steve Bliss/OBR Studios

Osmnáctý ročník mezinárodního festivalu Colour Meeting, každoročně pořádaný v Poličce, se ve dvou dnech zaměří na současné i etablované osobnosti z řad ženských hudebnic. Jednou z nich bude už v pátek 23. července portugalská zpěvačka Lina Rodrigues ve spojení Lina_Raül Refree. Dvojice přetváří tradiční žánr fado prostřednictvím elektroniky do nové, soudobé podoby. Z domácí scény vystoupí například Iva Bittová s alt-rockovým uskupením Dunaj.

Sobotní program korunuje Brìghde Chaimbeul, respektovaná hráčka na malé skotské dudy v doprovodu houslisty Aidana O'Rourkeho. Na zmíněné duo naváže izraelská elektro-popová diva Liraz, která na své poslední desce mimo jiné oslovuje íránské ženy. V Česku vůbec poprvé vystoupí estonské Duo Ruut inspirující se tamním folklórem. Pro dvojici umělkyň je charakteristická společná hra na jednu citeru. Opět se dostane i na českou hudbu, druhý festivalový den se představí také Monika Načeva s projektem Zdivočelí koně, v němž zhudebňuje básně umělců pronásledovaných minulým režimem.

Světový rozmach akce podpoří psychedelická taneční směs italsko-peruánského tria Caco Mental, žánrově nekonformní Decolonize Your Mind Society z Maďarska, kteří čerpají z mimoevropské hudby, nebo v Praze usazená Ai fen – původem čínsko-polská skladatelka. Domácí linii zastoupí ještě Hrubá Hudba či Květy.

Program obou dnů nabídne rovněž divadlo jak pro dospělé, tak menší návštěvníky. 

Colour Meeting 2021, Polička, 23.–24. 7. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.