Květy vydají tři alba. Jednotliví členové se budou vzájemně doprovázet na svých sólovkách

Květy Květy

Květy okolo Martina E. Kyšperského dělaly věci vždycky trochu jinak. Své o tom říká také koncept, s nimž přichází tentokrát – projekt YM aneb tři žánrová alba, která jsou založená na principu, že jednotliví členové brněnské skupiny se vzájemně doprovázejí na sólových albech. První dvě desky, ve stylu country a elektropop, vyjdou na přelomu listopadu a prosince.

Autorem country desky Lorenzovi hoši je Martin E. Kyšperský, do Japonce se naopak otiskl electropopový rukopis Aleše Pilgra. Právě z něj kapela zároveň zveřejnila první ukázku, k níž je níže ke zhlédnutí klip. „Antidepresiva jsem naštěstí nikdy brát nemusel. Text písně vznikl na základě historky mé kamarádky, která přijela domů na návštěvu a maminka ji na zlepšení nálady nabízela svoje antidepresiva,” říká Pilgr. Klip ke skladbě vychází z předpokladu, že lidé dnes všechno balí do plastových obalů, nakonec i sami sebe. „Tyto medikamenty umí hodně pomáhat, ale problémy nevyřeší. Když vítr dlouhodobě nefouká do plachet, musíme nakonec sami vzít do rukou vesla, abychom někam dopluli,” dodává Pilgr. 

Obě alba, nahraná pod producentským dohledem Ondřeje Ježka, vyjdou na přelomu listopadu a prosince u Polí5.

Na příští rok pak vlastní autorské album v rámci projektu YM připravuje také Ondřej Kyas. Skupina působí od roku 2016 jako trio Kyšperský, Pilgr a Kyas. Poslední regulérní album Spí vánoční pták jim vyšlo roku 2017. S projektem YM vyrazí Květy na koncerty.

Květy, Brno – Kabinet múz, 6. 12. 18
Květy, Ostrava – Absintový klub Les, 7. 12. 18
Květy, Opava – Jazz Café Club Evžen, 8. 12. 18
Květy, Olomouc – čajovna Kratochvíle, 11. 12. 18
Květy, Praha – Café V lese, 12. 12. 18
Květy, Plzeň – Anděl Music Bar, 13. 12. 18
Květy, Pardubice – Divadlo 29, 14. 12. 18


TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.