La Petite Sonja je Musa Somnambula a vydává se novou cestou

La Petite Sonja La Petite Sonja https://www.facebook.com/drugmerecords

Podmanivá La Petite Sonja, zpěvačka šedesátkové psychedelické garážovky Kill the Dandies!, se nakrátko od kapely odpojila a rozhodla se dát dohromady vlastní hudební nápady. Shrnula je na album Musa Somnambula, pojmenované po slavné grafice surrealistického umělce Jindřicha Štýrského.

Album uvádí singl Something to Cheer Me Up. Využívá Sonjin typicky opojný, vábivý i přidrzlý hlas a kombinuje ho s atmosférou tajemna, zmaru a hodiny mezi psem a vlkem. To vše efektně podkreslují zlověstné smyčce.

Nazývat Musu sólovým albem se Sonja spíš brání, o desce mluví jako o vedlejším projektu. „Myslím, že každý autor si to chce dříve nebo později zkusit sám, já jsem ale stejně nakonec přizvala ostatní. Hank mi pomáhal s celkovým zvukem, a kdyby nebylo tak málo času, tak by určitě hostovali i další členové KTD!. Paradoxně právě díky tomuto původně sólovému projektu jsem zjistila, že úplně sama to stejně dělat nechci.“

Kromě Hanka má na desce výrazný podíl také Danielle de Picciotto, která nejenže v několika skladbách hostuje, ale podílela se na nich též autorsky.

Novinka vychází 14. února, takže jestli máte ve svém okolí někoho, kdo pohrdá kyticemi růží a romantickými večeřemi, tohle se nabízí jako docela trefný valentýnský dárek. (Album bude taky pro předplatitele Full Moonu přibaleno k časopisu).

Musa Somnambula je zároveň vítaným předkrmem, neboť další chod – třetí deska Kill the Dandies! – je plánován na začátek léta.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.