Letní filmová škola startuje již za týden

Slavnostní zakončení, Letní filmová škola 2012, foto Libor Galia Slavnostní zakončení, Letní filmová škola 2012foto: Libor Galia

Za pár dní odstartuje další ročník interdisciplinárního kolotoče v Uherském Hradišti. Letní filmová škola, u níž se nejen náladou nabízí přirovnání k slovenské Pohodě, si střihne devětatřicátou klapku. 26. července až 3. srpna totiž patří jih Moravy nejen filmovým nadšencům, ale také hudebním labužníkům.

Za své mluví kupříkladu loňské vystoupení brněnské kapely Květy, která zde předvedla unikátní doporovod k Lloydovu legendárnímu kousku O patro výš. Letos jejich roli doprovodu němých filmů opět převezme každý den jiná kapela, půjde tak o energií sršící Vložte kočku (Deník ztracené) či Vinylou ověnčené Planety (Moršká Marie). Za své mluví Vac da Hawk & Karel Mojžíš (Pandořina skříňka), což je pro tuto příležitost stvořené alter ego Bonuse a Václava Havelky, který se stará o kompletní hudební dramaturgii festivalu. (Více k němým filmům zde.) Uherské Hradiště navíc přidá také tentokrát koncerty „plnohodnotné“ - potěší básně předoucí projekt Post-hudba, rozmanitý Dan Bárta & Robert Balzar trio anebo česká superskupina Umakart. (Více ke koncertům zde.)

LFŠ se každoročně pyšní bohatým doprovodným programem, i letos tak nebude nouze o divadlo, výstavy, přednášky anebo nekončící noci díky propojení s brněnským klubem Kabinet MÚZ. To nejdůležitější na konec: tento rok „škola hrou“ filmově obklopí Japonsko (Kaneto Šindó), Portugalsko, zlatou éru Hollywoodu, nástup nacismu anebo tvorbu Vojtěcha Jasného. (Více k cyklům zde.) A mnoho mnoho dalšího.

LFŠ 2012: fotogalerie

Letní filmová škola, Uherské Hradiště - různá místa, 26. 7. - 3. 8. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.