Lipno opět ožije hudbou, tentokrát s olympijskou příchutí

Vložte kočku Vložte kočku Libor Galia

Malých velkých hudebních festivalů v netradičním prostředí je u nás dosti. Jedním z nich je i tradiční Lipno Fest, který se u naší největší přehrady letos odehraje po jedenácté. Aktivity v rámci Lipno Festu probíhají již od 2. července, ale jeho vrchol v podobě dvoudenního hudebního programu nastane až tento pátek a sobotu 5.–6. srpna. Letos se Lipno Fest uskuteční v lesním amfiteátru letního kina v Černé v Pošumaví a zároveň se stane jakýmsi oficiálním zahájením olympijského parku Rio–Lipno, který bude počas brazilské olympiády nabízet pestré společensko-kulturní vyžití.

Páteční program nabídne například omamný post-rock Flash the Readies, duševní apokalypsu Kittchena, nespoutané Vložte kočku a v životní formě hrající Please the Trees. V sobotu se pak můžeme těšit na nejzábavnější českou matematiku Červen, hlučnou poezii Planet a další hosty rozkročené od electro-swingu po rockabilly. Vstupenky na jednotlivé dny pořídíte na místě za 150 Kč.

Lipno Fest 2016, Černá v Pošumaví – letní kino, 5.–6. 8. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.