Listopadový večírek s AlterEcho: Do Olomouce dorazí ±0 a Johnny The Horse

±0 ±0

Další z koncertů pod hlavičkou AlterEcha bude ryze kytarový. V Olomouci se v listopadu tradičně převalují husté podzimní mlhy a do těchto sychravých dní se kytarová dřeň hodí jako ulitá, soudíme. Ve středu 29. listopadu se v nových prostorech SF Mini představí ±0 a Johnny The Horse.

Pražská post-punková čtveřice ±0 přijede napravovat resty. V Olomouci měla vystoupit již minulý rok, ale nemoc jejich vystoupení odložila na neurčito. Svou hanáckou premiéru si tak střihne až nyní. S sebou přiveze jarní eponymní debut plný typické zasmušilé atmosféry. „Ostře vypointované boly, které v minimu prostředků a nedořečenosti ještě více umocňují noční městské elegie a osobní propasti, se zařezávají do dravých a zapamatovatelných post-punkových riffů,“ psali jsme v recenzi. Naživo se přitom zařezávají ještě více, ±0 v koncertním provedení jsou intenzivní.

Neméně intenzivní jsou i Johnny the Horse, projekt výtvarníka Jana Vytisky. Také Johnny the Horse nacházejí východiska v post-punku, na rozdíl od ±0 však více ctí tradice 70. let a tehdejší newyorské scény. Špinavý zvuk utopený pod hladinou hustého cigaretového dýmu, těžkopádné riffy a floutkovství z každého pohybu, akordu i slova. Art punková nostalgie.

±0 + Johnny the Horse, Olomouc – SF Mini, 29. 11. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.