Longital budou ještě niternější, v polovině května vydají akustické album

Na dobré zprávy se vyplatí počkat. A dočkali jsme se. Už je to totiž dlouho, co bratislavští Longital vydali poslední řadovku. Na Teraz (2010) sice navázal ještě podíl na muzikálovém projektu Bubliny v betóne (2013), ale nad dalším albem stále visely jen otazníky.

Ty se definitivně rozplývají teď, protože Shina, Daniel Salontay a Marián Slávka (který se ke kapele přidal po třináctileté pauze) ohlašují na 14. května vydání nové desky. A to je všetko? bude výběrem těch nejpoutavějších písní z celé předchozí diskografie a především půjde o ryze akustické album.

„Splnil som si sen. Vybrali sme pesničky, ktoré s nami žijú už veľa rokov. Vrcholí tak jedno dobrodružné obdobie a predstavujeme hudbu, ktorá nás ním previedla a prešla výraznými zmenami na koncertoch,“ objasňuje Salontay.

„Skladby, ktoré boli pôvodne vytvorené laboratórnym spôsobom, sú na novom albume nahrané naživo, naraz a bez editovania, vrátane spevov. Prevažná väčšina súčasných albumov je zvukovo preprodukovaná a vycizelovaná forma prevláda nad obsahom. Vízia nášho nového albumu bola pravdivosť po všetkých stránkach – od textov až po hudobné a zvukové prevedenie. Bez aditív a konzervantov. Náš cieľ bol zachytiť život v hudbe,“ dodává k desce, která vznikala ve studiu Jámor Ondřeje Ježka.

Máte-li chuť poslechnout si Longital a jejich půvabné minimalistické verše živě, můžete to udělat 3. dubna v Pardubicích nebo 14. dubna v Olomouci. Anebo si počkejte na 20. května, to se bude křtít v Bratislavě.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.