Modré hory vydávají nové album, spolupracují s Katarzií

Modré hory, foto myspace.com/modrehory Modré horyfoto: myspace.com/modrehory

Slovenská dvojice, takřka superprojekt, včera vydala nové album. Nese dvanáctku skladeb a je v řadě druhé. Lyrik a Bene, sami o sobě legendy slovenského hiphopu, představují, jak Big Beat (ne)zapadá a (ne)navazuje na debut. A k tomu ještě nedávno vyšla skladba, kde zpívá jedna z nejnadějnějších zpěvaček.

Ak máte chuť zistiť, čo dva nezvyčajné zjavy stvorili po takmer piatich rokoch odmlky, nalaďte sa na takmer hodinový, nepretržitý prúd slova a hudby s názvom Big Beat. Tak sa volá druhý oficiálny album zoskupenia Modré Hory. Reprezentujú ho stále tí istí Lyrik a Bene, akurát sú starší o päťročnicu, možno viac vyšlahaní mestom a svetom a životom,“ uvádí se na stránkách zastupující navrátivší se kapelu, kterou jsme zastihli také na Pohodě. „Pomáhajú im skoro rovnaké mená ako na začiatku: dvorný beatmacher Peko, ďalej Karaoke Tundra a tvorca linorytového coveru Ivan Herényi. Nezvyčajne ako beatmacher sa pridáva aj Boy Wonder a ostrieľaní hráči DJ Fatte a Jesus Chrysler.

A nakonec jednohubka, kterou na albu bohužel nenajdeme. Running je skladba, v níž hostuje Katarzia, již jsme představovali například v rámci rubriky Ostře sledované songy.  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.