MTV Europe Music Awards: uspěli Bruno Mars, Beyoncé i Justin Bieber

Bruno Mars Bruno Mars

Předávání  hudebních cen evropské MTV proběhlo v neděli 10. listopadu v Amsterdamu. Zabodovala v současnosti nejpopulárnější jména z mainstreamového popu, jak už bývá zvykem. Zajímavé však je, že letos každý umělec získal vždy po jedné ceně.

Nejlepší písní byla zvolena Locked Out Of Heaven od Bruna Marse, nejlepší popovou skupinou britsko-irská formace One Direction, v kategorii zpěvačka zvítězila Katy Perry, v mužské kategorii jí sekundoval kanadský idol Justin Bieber. V kategorii nejlepší živé vystoupení byla oceněna již zasloužilá popová matadorka Beyoncé, jako objev roku opět zaznělo jméno hip hopového dua Macklemore & Ryan Lewis, které už uspělo i na MTV Video Music Awards a na Youtube Music Awards. V kategorii rocku si cenu odnesli Green Day a v kategorii alternativa Thirty Seconds To Mars, mezi hip hopery byl vybrán Eminem a v elektronice Avicii. Diváci MTV zvolili také nejlepší kapelu, jejíž koncert televize odvysílala v pořadu World Stage, tou byli tentokrát Linkin Park. Nejvíce se líbil videoklip Miley Cyrus k písni Wrecking Ball a skupina Tokio Hotel uspěla v kategorii největších fanoušků.

Příští předávání cen MTV Europe Music Awards v roce 2014 se uskuteční ve skotském Glasgow.

Přehled výsledků:

Nejlepší píseň: Bruno Mars – Locked Out of Heaven

Nejlepší videoklip: Miley Cyrus – Wrecking Ball

Ženská umělkyně: Katy Perry

Mužský umělec: Justin Bieber

Objev roku: Macklemore & Ryan Lewis

Vzestup roku (Best Push): Austin Mahone

Nejlepší koncertní umělec: Beyoncé

World Stage: Linkin Park

Pop: One Direction

Hip-hop: Eminem

Rock: Green Day

Elektronická hudba: Avicii

Alternativa: Thirty Seconds To Mars

Image/look: Harry Styles

Největší fanoušci:  Tokio Hotel

Worldwide act/regionální kategorie: Chris Lee

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.