Mucha pokřtí debutovou Slováckou epopej

Mucha, foto Petr Hegyi Muchafoto: Petr Hegyi

Rozverné, důvtipné texty s nádechem feminismu a sebeironie, přímočarý, vybroušený punk, odzbrojující svérázná frontmanka Nikola Muchová. To vše v sobě kloubí jeden z nejvýraznějších úkazů brněnské alternativní scény poslední doby, kapela Mucha.

Mucha, sestávající vedle Nikoly Muchové také z doprovodného tria Kyšperský (Květy), Zavadil (Ty Syčáci), Svoboda (Budoár staré dámy), vydala 16. září svou debutovou desku Slovácká epopej, na jejíž nahrání získala finanční prostředky skrze crowdfundingový server Hithit.cz, a nyní chystá její hned dvojnásobné pokřtění.

To první proběhne již příští týden, 25. září, v brněnském Metro Music Clubu, druhé se pak odehraje 4. října v pražském Paláci Akropolis. V obou případech se diváci dočkají rovnou dvou křtů, neboť společně s Muchou bude na těchto koncertech oslavovat novou desku také kapela básníka Petra Váši Ty Syčáci.

Některé skladby znázorňují zoufalý výkřik frustrace a izolace, jiné naopak akutní potřebu lásky. Chlapi sú kokoti, ale bez nich to zřejmě taky nejde,“ říká o Slovácké epopeji Nikola Muchová a vy se o pravdivosti jejich slov budete moci naživo přesvědčit nejen na zmiňovaných křtech, ale také dalších osmi koncertech.

Mucha na turné:

20/09 Nové Město na Moravě, Festival Křídla

25/09 Brno, Metro Music Bar, dvojkřest + Ty Syčáci

28/09 Břeclav, Piksla

3/10 Plzeň, Anděl, dvojkřest + Ty Syčáci

4/10 Praha, Palác Akropolis, dvojkřest + Ty Syčáci

5/10 Znojmo, GoGo

17/10 Ostrava, Hudební bazar

19/10 Kopřivnice, Feministická párty

13/12 České Budějovice, Velbloud, + Ty Syčáci

16/12 Brno, Stará pekárna

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.