Na Okolojeles do dubového hájku

Na Okolojeles do dubového hájku

Hudební veselí v přírodních areálech je vždycky příjemným zpestřením léta, aneb i na Vysočině to může žít neotřelým festivalem. Okolojeles se koná již potřetí a s ohledem na to, že v původním areálu u obce Slavičky nebyli někteří místní obyvatelé příliš nadšeni z undergroundovějšího pojetí programu, letos se akce uskuteční na novém místě v Doubí u obce Nárameč.

Obklopen lesem a rybníky, ve vesnickém prostředí, ale s line-upem, za který by se nemusely stydět větší stage věhlasnějších festivalů. „Chceme přinést obyvatelům Vysočiny kvalitní hudební zážitek a zároveň je zapojit do programu festivalu skrze doprovodné aktivity, a tím oživit místo pestrou zábavou, se kterou se na běžných zdejších akcích nesetkají,“ vysvětluje vizi festivalu jeden ze zakladatelů a hlavní dramaturg Tomáš Palát.

Na Okolojelesu se sejdou Cermaque a Iamme Candlewick, manželský pár, který zároveň tvoří písničkářskou dvojici a představí album Gravitace, na němž se podílel i Martin Kyšperský nebo Kittchen. Tříčlenná kapela Kochlea přispěje melancholičtější instrumentální tvorbou s prvky nu-jazzu a post-rocku. Chybět nebude ani undergroundová stálice Čočka. Později večer pak malé pódium ovládne elektronický projekt B4, známý předělávkami písní The Plastic People of the Universe do krautrockových verzí s německými texty. Mimořádné vystoupení chystá duo Wojciech Kucharczyk a Jakub Adamec, elektroničtí hudebníci a renesanční umělci spojení skrze label MikMusik, jenž patří právě polskému veteránovi analogového techna. Ve společném setu zahrají speciálně na festivalu Okolojeles, neboť dle slov samotného Kucharczyka „ve dvou je to vždycky větší zábava.“ Jakub Adamec stojící také za projektem I Love 69 Popgejů vydal loni úspěšné debutové album Are You Human? Confirmed. a v současnosti je dramaturgem a kurátorem ostravského kulturního centra PLATO.

Součástí festivalového dne bude navíc bleší trh, forest art či přednášky neziskových organizací. „A také padání hvězd, které bude v daný  termín nejintenzivnější,“ dodávají pořadatelé. Vstupenky seženete v předprodeji za 150 Kč a ještě dodejme, že festival opět podpořila Nadace Život umělce. 

Okolojeles nb.3, Doubí u Náramče (okres Třebíč), 12. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.