Okolojeles nb. 7 předkládá téma lidských práv a hudební debuty

Okolojeles nb. 7 předkládá téma lidských práv a hudební debuty

Sedmý ročník festivalu Okolojeles v přírodním areálu Doubí u Náramče proběhne 16.–17. července a jedním z témat, která letos předkládá, je solidarita s Polskem. Pod mottem „Každý inny, vszyczy równi“ se skrývají nejen dva polské projekty – divoký a přímočarý punk The Pau a syrový rap skupiny SIKSA – ale také větší část nehudebního programu. Na akci proběhne beseda se zástupci organizace Ciocia Czesia, která zprostředkovává polským ženám potraty v České republice. Problematice lidských práv se bude věnovat i přednáška zpravodajského kanálu Voxpot nebo s beseda na téma Urbanismus a gender, pro kreativní duše je tu pak workshop aktivistického vyšívání. 

Kromě každoročního bloku autorského čtení – letos znovu v režii Libora Staňka (Sýček II, Walden) a všudypřítomného otisku výtvarna, o nějž se postará umělecká skupina Les3, přibude tentokrát i divadlo Buranteatr. Hudební část festivalu pak nabídne vedle polské sekce přehlídku toho, co se urodilo během posledního roku v Česku. Debuty přivezou Kurvy Češi a Bibione, oba vydané pod hlavičkou labelu Stoned to Death. O něco starší, ale díky pandemii pořád aktuální album V kuchyni představí Člověk krve, loňskou desku Slunovrat dovezou také Chief Bromden. Mladý je i projekt Obligatne písničkářky Kristíny Mindové, svěží vítr na domácí rapové scéně pak představuje Arleta, drzý punk současnosti brněnští mmnk, zhudebněnou přírodní poetiku folková Moonshye.

Dojde však také na zavedenější kapely jako jsou psychedeličtí Madhouse Express, shoegazový dreampop Billow nebo audiovizuální tancovačka I LOVE 69 POPGEJU. Na pomezí známého a neznáma je nakonec all-star syntezátorové trio Oliver Torr, David Herzig a Aid Kid vystupující pod názvem GTA Soundsystem. Kompletní line-up nabízí ještě mnoho dalších jmen a některá stále čekají na zveřejnění. Aktuální informace jsou dostupné ve facebookové události festivalu. 

Okolojeles č.7, Doubí – Nárameč, 16.–17. 7. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.