Na Struny podzimu přijede minimalista Steve Reich, jazzový veterán Ahmad Jamal i Mariza, královna portugalského žánru fado

Jazz, world music nebo i současná vážná hudba bude od 6. října do 9. listopadu na programu pražského festivalu Struny podzimu. Zahájení ve Státní opeře bude patřit Marize, zpěvačce „portugalského blues“ známého jako fado.

Instrumentální zážitek v podobě perské tradiční hudby představí iránský hráč na setár Hossein Alizâdeh s doprovodem perkusí Pejmana Hadadího. Gruzínské mystérium přednese naopak mužský vokální sbor Didgori.

Samotný Steve Reich bude přítomen při uvedení svého raného díla Clapping Music, které na perkuse přednese Colin Currie a k poslechu i zhlédnutí bude koncert izraelské violoncellistky Mayi Beiser doplněný projekcí.

V jazzové sekci zahraje zaběhlý americký jazzový pianista Ahmad Jamal, jihoafrický zpěvák a trumpetista Hugh Masekela společně s klávesistou Larry Willisem zabrousí do amerických jazzových standardů a festivalový objev Chris Thile doprovodí svůj zpěv hrou na mandolínu ovlivněnou bluegrassem, přičemž se o pódium bude dělit s progresivním jazzovým klavíristou Bradem Mehldauem.

Festival uzavře ve Stavovském divadle andaluská zpěvačka soudobého flamenca Estrelle Morente. Program dále nabídne i komponovaný víkend pro nejmenší Struny dětem, který proběhne 18. a 19. října a na závěrečné afterparty festivalu 12. listopadu se v klubu Roxy představí mladé talenty domácí i zahraniční scény.

Vstupenky je možné zakoupit na oficiální stránce festivalu, ve Vstupenkovém centru Strun podzimu a v předprodejních sítích Perfect Systém, Ticketpro a Eventim. Zbylé vstupenky budou k dispozici i v den jednotlivých koncertů v místě konání vždy od 18:30.

06/10 Mariza - Státní opera

09/10 Maya Beiser - Studio Hrdinů

14/10 Colin Currie Group & Steve Reich - Nová scéna ND

19/10 Ahmad Jamal Quartet - Rudolfinum

23/10 Hossein Alizâdeh & Pejman Hadadi - Pražská křižovatka

30/10 Didgori - České muzeum hudby

03/11 Chris Thile & Brad Mehldau - kino Lucerna

05/11 Hugh Masekela & Larry Willis - Rudolfinum

09/11 Estrella Morente - Stavovské divadlo

Struny podzimu, Praha – různá místa, 6. 10. – 9. 11. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.