Napříč Evropou a Británií zvou na hudební výlety Folkové prázdniny

Breabach Breabach Stuart Curnow

Zvučnými jmény britských písničkářů a folkových kapel z různých koutů Evropy letos rezonuje festival Folkové prázdniny, který se koná každoročně v Náměšti nad Oslavou. V sobotu 28. července vypálí první tóny smyčcové septeto Frigg z Finska s hudbou mnoha národů starého kontinentu. Vokální oslavu rozdílnosti lidových tradic předvede o den později belgické uskupení Voxtra.

Hned dvě premiéry britské písničkářské scény nabídne festivalové pondělí. Na zámeckém pódiu se vystřídá John Smith s dvojicí Josienne Clarke & Ben Walker. Geografický rozmach prvního srpnového večera znejistí a odlepí nohy od země i zkušenějším posluchačům. Severní sousedé Janusz Prusinowski Kompania sloučí hudbu srdce Polska jak jinak než s hudbou nitra španělské Kastilie – La Mancha v podání kapely Vigüela. Tanec pizzica z nejjižnější Itálie přiveze Canzoniere Grecanico Salentino se spřáteleným britským písničkářem Piersem Faccini a to nejlepší ze současné skotské tradiční scény pak ve čtvrtek představí Breabach.

Hlavní program doplní noční koncerty, výstupy domácích formací na Open scéně, divadla na Oranžové scéně a taneční workshopy ve Staré tkalcovně. Zámecký park v neděli 29. července pak nabídne aktivity pro celou rodinu, od loutkového divadla až po ateliéry kreativních řemesel. Nově festival chystá i zážitkový workshop s názvem Lidi to tak nenechaj.

Folkové prázdniny 2018, Náměšť nad Oslavou – různá místa, 28. 7.  18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.