Nasaďte si dreampopová křídla, Lemolo se vrací

Lemolo Lemolo Conner Lyons

Meagan Grandall alias Lemolo je jedna z těch hudebních víl, pro níž bychom v redakci šli světa kraj. Dreampopová kráska ze Seattlu nyní konečně dává reálně přičichnout ke své druhé desce Red Right Return, kterou vypustí 10. listopadu. Singl Hold Light hladí nezaměnitelným rukopisem.

Subtilní klavírní trylek, strojově šlapající a přidušené bicí, občasné smyčcové intermezzo a nad tím vším podmanivý něžný hlas, to vše zabaleno v křehce komorní, a přitom hymnické a chytře budované atmosféře s nádechem psychedelie. Femme fatale posledních let. Prozatím nevelmi objevená a profláknutá, což je dobře a zároveň škoda.

Tři roky stará kapesní příručka pro romantiky neměla slabého místa, přesto se zdálo, že pro Lemolo, toho času ještě dua, se stane kolekcí labutích písní. Krize však naštěstí byla nakonec překonána a poté, co se Meagan Grandall rozhodla vystupovat sama za sebe, se stálými hosty za doprovodnými nástroji, se loni vrátila. Propadat jsme ji mohli dokonce na minulém ročníku brněnského festivalu Degeneration Next. A nyní celý příběh křehkého blonďatého fénixe vrcholí. Tak v listopadu na slyšenou.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.