Podpořte brněnský festival Degeneration NEXT, v září přiveze sličnou Lemolo i hudbu z Maďarska

Toužíte po festivalu, který vám až pod nos přiveze pozoruhodné umělce, na které jste třeba dosud nenarazili? Toužíte po festivalu hudby, kterou chcete slyšet, ale ještě ji neznáte? Přesně tak zní motto čerstvého brněnského festivalu Degeneration NEXT.

Jeho realizační tým se snaží o žánrově pestrou akci s podmínkou, že je to festival hudby, ne festival hvězd, čímž chce být protiváhou, respektive doplněním mainstreamových festivalů. První ročník proběhl v roce 2011.

„Snažíme se pracovat s dynamikou vystupujících a tím, jak je skládáme za sebe, může festival gradovat, degradovat, různě se vlnit nebo se dostávat do extrémních poloh, a to právě v rámci dynamiky kapel,“ popisují svůj přístup k dramaturgii organizátoři.

Letos přiveze dvě maďarské kapely, progresivně art rockové Kamikaze Scotsmen a jazzmany Hot Jazz Band, kteří se inspirují 20. až 40. léty minulého století. A ze Seattlu dorazí půvabná a podmanivá dream popová víla Lemolo.

Další část line-upu se zatím chystá, festival už teď ale přes hithit.com inicioval finanční sbírku. Ukažme, že máme o hudbu zájem. Vybírat se bude ještě měsíc.

Degeneration NEXT, Brno – různá místa, 23. 9. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.